Серед моїх знайомих італійців немає жодного, хто б висловлював занепокоєння чи уникав китайців через страх інфікуватися новим небезпечним вірусом. До їх числа входить також сімдесятирічний лікар, у минулому – хірург.  Проте людина від людини різниться і дослідження показують, що двоє з трьох італійців хвилюються, кожен п’ятий каже, що дуже переживає. І більше одного з десяти італійців уникають місць, які відвідують китайці.

Занепокоєння через коронавірус вразило італійців, у деяких випадках навіть породжуючи ризик расизму проти китайців. Крім пікових епізодів, це явище в будь-якому випадку значною мірою вплинуло на італійців, принаймні, з психологічної точки зору, породжуючи невідповідні страхи та поведінку.

Перш за все, на китайців дивляться з недовірою, тримаються від них на відстані і загалом уникають. Нове опитування, проведене Науково-дослідним інститутом Eumetra MR, про результати якого повідомляє інформаційне агентство Adnkronos, розкриває глибину проблеми та конкретні способи, якими вона впливає на повсякденні життєві звички італійців.

Перш за все, 67% італійців заявляють про свою стурбованість з приводу надзвичайної ситуації з коронавірусом, а 44% змінили свої звички. Як? Це, як зазначає в примітці Інститут Eumetra MR, “дуже розповсюджена картина страху”, адже 67% опитаних, які висловлювали стурбованість щодо поширення вірусу, – це дві третини населення Італії. 22% (більше одного з п’яти громадян) кажуть, що вони “дуже” переживають. Найбільш чутливі до цього питання мешканці центру та півдня країни і люди старші 55 років.

Серед 44% респондентів, які змінили звички, відносна більшість (24%, особливо літні люди) зізналися, що уникають відвідування людних місць, 12% припинили відвідувати місця, де є багато китайців і 7% опитаної вибірки, що відповідає приблизно 3 мільйонам, кажуть, що “виходять з дому менше, ніж раніше”.

Коментарі