За офіційними даними, у цих сферах діяльності задіяно 870 тис. осіб. Але насправді армія доглядачів, домашніх робітників та нянь, за даними Istat, складається щонайменше з двох мільйонів працівників.

Категорія домашніх працівників є однією з найбільш незахищених під час надзвичайної ситуації коронавірусу. У трудових відносинах вони знаходяться поза соціальним захистом.

Надзвичайна ситуація поставила під ризик всю Італію. Але вона також має глибокий вплив на робоче життя, між тими, хто ще може рухатися до своїх робочих місць, і тими, хто змушений залишатися вдома.

Під ризиком опинилися іноземні домашні працівники і домашні співробітники, які можуть залишитися як без роботи, так і без захисту.

Згідно з останньою урядовою постановою, не існує загального правила, а лише поради, які також дають торгові асоціації: припинення діяльності у випадку, якщо це не

є питанням першої необхідності.

Якщо економка живе з родиною, для якої працює, не має жодних проблем.  Якщо ж, вона виконує свою роботу погодинно, не зможе вільно пересуватися, тому необхідно призупинити співпрацю.

Але якщо італійська сім’я бажає зберегти з таким працівником робочі відносини, у даному випадку вона може обрати одне з двох рішень:

– призупинити діяльність із відпрацюванням годин в інший час

– відправити домашню працівницю у відпустку (ситуативно дострокову), оскільки для цієї категорії працівників не передбачена врегульована відпустка.

Нагадаємо, що Il Contratto Collettivo di categoria передбачає максимум 26 днів відпустки протягом річної співпраці.

Також можна буде скористатися звільненням від нуля (licenziamento ad nutum). Тож після припинення трудових відносин домашній працівник зможе отримати допомогу по безробіттю Naspi для домашніх робітників.

Звільнення може бути ефективним лише за умови попереднього повідомлення від 8 до 15 днів, виходячи із стажу роботи. Однак у разі звільнення із справедливих причин повідомлення не потребується.

Згідно з чинними законами для домашніх працівників, не існує інтеграційного фонду та інших мереж соціального захисту.

Однак у майбутньому урядовому указі фонд розширеного резерву також може бути поширений на домашніх працівників. Запит вже зроблений секторальними асоціаціями.

Коментарі