Від 15 мільйонів, призначених на Рим, до 600 євро, що будуть виплачені у приблизно сорока дуже маленьких муніципалітетах. У Кампанії, Сицилії та Лаціо більшість коштів – на торгові ваучери та предмети першої необхідності.  

Згідно з наказом, підписаним у неділю ввечері керівником цивільного захисту Анжело Борреллі, завдяки 400 мільйонам євро державної допомоги мери населених пунктів усієї країни зможуть долати надзвичайну ситуацію коронавірусу, роздаючи ваучери чи бакалії та предмети першої необхідності тим, хто їх найбільше потребує. Однак муніципалітети просять більше.  Вони виступають за пакет заходів, підготовлених урядом для задоволення потреб менш забезпечених.

Критерії розподілу між муніципалітетами

80% коштів – 320 мільйонів розподіляються пропорційно міському населенню в кожному окремому муніципалітеті. Це означає, що міста з більшою кількістю жителів отримають більшу допомогу. Решта 20% (80 мільйонів) будуть розподілені виходячи з різниці між величиною доходу на душу населення кожного з понад 8 тисяч італійських муніципалітетів, обчисленої на основі податкової декларації за 2017 рік, та середньовизначеного показника по країні щодо кількості населення”. 

Це означає, що муніципалітети, у яких проживає більша кількість населення, в умовах економічних труднощів матимуть додаткові ресурси. У будь-якому випадку, зазначає постанова, мінімальний внесок, що належить кожному муніципалітету, “не може бути меншим 600 євро”. Остання частина, при необхідності, буде віднята від адміністрацій з населенням понад 100 тис. жителів.

Як допомога буде розподілятися серед громадян

Ці 400 мільйонів можуть використовуватись муніципалітетами двома способами:

– за допомогою торгових ваучерів на придбання продуктів у серії магазинів, що містяться у списку, опублікованому кожною адміністрацією;

– безпосередньою закупівлею товарів першої необхідності.

Щодо вартості ваучерів, визначення критеріїв все ще триває серед фахівців ANCI, яким потім доведеться визначити як суму, так і кількість, яку можна призначити кожній родині. Пакунки покупок, як повідомив Борреллі, роздаватимуть добровольці з третього сектору.

 Допомога містам

Виходячи із встановлених критеріїв, крім 15 мільйонів у Римі, 7,6 мільйона надійде до Неаполя, 7,2 мільйона – до Мілана, 5,1 мільйона – до Палермо, 4,6 мільйона – до Турина, 3 мільйони – до Генуї.

Невеликі асигнування в розмірі 600 євро на особу передбачені приблизно для сорока дуже маленьких муніципалітетів. Барі зможе розподілити 1,9 мільйона, Флоренція – 2 мільйони, Реджо-Калабрія – 1,3 мільйона, Венеція – 1,3 мільйона, Катандзаро – 622 тисячі євро, Касерта – 445 тисяч євро, Фоджа – 1,1 мільйона, Лечче 566 тисяч євро, П’яченца – 548 тисяч євро, Нуоро – 230 тисяч євро, Кальярі – 814 тис. євро, Пезаро – 503 тис. євро, Потенца – 398 тис., Матера – 394 тис., Ізернія – 148 тис., Кампобассо – 303 тис. У Бергамо, місто, що сильно постраждало від епідемії, поїде 642 тисячі євро.

Від червоних зон до туристичних міст

Серед місцевостей, де вперше спалахнула епідемія, допомога буде надана тим, хто опинився в особливій скруті. Так, муніципаліте Во отримає 42 тис. євро,  Кодоньо – 169 тис. євро, місто Альзано Ломбардо, яке попросило бути включеним до червоної зони, матиме 72 тис. євро. У Фонді та Неролі, найбільш постраждалих містах регіону Лаціо, відповідно по 357 тисяч та 13 тисяч євро.  У Дінамі, провінція Вібо Валентія, яка згідно з податковою декларацією за 2017 рік є найбіднішим селом Італії, поїде 20 400 євро. Найменший муніципалітеті в Італії зі своїми 33 жителями Мортероне, у провінція Лекко, отримає 600 євро. У село Церба (П’яченца), яке за даними Istat заселено літніми людьми також по 600 євро. У Кастель Волтурно, в Кампанії, 276 тисяч євро. Прокручуючи серед найбільш затребуваних туристичних напрямків, виявляється, що Кортина зможе розповсюджувати торгові ваучери та продуктові товари за 30 600 євро, Капрі за 37 800 євро, Таорміна за 73 тисячі євро; Arzachena, під чий муніципалітет потрапляє Porto Cervo, за 100 тис. євро;  Портофіно за 2000 євро. 

Допомога на регіональній основі

На регіональній основі найбільшу частку ресурсів отримує Ломбардія – 55 мільйонів. За нею Кампанья – 50, Сицилія – 43,4; Лаціо – 36;  Апулія – 33; Венето – 27,4;  Емілія-Романья – 24,2;  П’ємонте – 24; Тоскана – 21; Калабрія – 17; Сардинія – 12;  Марке – 9,3;  Лігурія – 8.7. Для балансу між доходом на душу населення та кількістю жителів Кампанья та Сицилія отримують ресурси, вищі, ніж Лаціо, незважаючи на те, що кількість жителів менша (5,9 мільйона Лаціо, 5,8 мільйона Кампанья, 5 мільйонів Сицилія).

Протест мерів
У лавах ANCI, національної асоціації італійських муніципалітетів, центральна роль якої відводиться мерам, виникає велика стурбованість конкретним управлінням ресурсів на території. Тривога Антимафійної комісії також наполягає на економічних труднощах, що говорить про комбіновану диспозицію, “якою мафії готові скористатися”.

“Чотириста мільйонів може вистачити лише до першої половини квітня. Натомість ми повинні думати про наступні місяці, і цифра 1 мільярд може стати першою ефективною відповіддю для 8 тисяч італійських муніципалітетів”, – пояснює віце-президент ANCI Роберто Пелла. Це тому, що “очікується велика, кількість запитів від сімей”.

Коментарі