Проти соціальної мережі Facebook було відкрито справу. Причина полягає в невиконанні соціальною мережею приписів, пов’язаних з комерційною діяльністю щодо певних користувачів. Заключним етапом такої справи може стати штраф розміром в 5 мільйонів євро.

Ще в 2018 року антимонопольне відомство Італії заявляло, що Facebook не інформував належним чином своїх користувачів про те, що збирає і використовує в комерційних цілях їх особисті дані. Крім того, згідно з приписом італійської служби захисту конкуренції, соціальна мережа повинна була розмістити заяву про комерційне використання персональної інформації користувачів на своїй домашній сторінці в Італії, на сторінці додатка і в особистих акаунтах італійських передплатників.

Нова справа, що загрожує багатомільйонним штрафом, була відкрита у зв’язку з частковим невиконанням попереднього припису.

Такі ситуації за участю корпорації виникають не вперше. За попередніми даними в 2019 Facebook сплатив 5 мільярдів доларів через порушення конфіденційності особистих даних користувачів в США. Цей штраф став найбільшим за всю історію стягнень, накладених на американському просторі. Перед тим співробітники комісії, які перевіряли дану корпорацію, планували більший штраф, що досягав би десятків мільярдів доларів. Своїми діями вони хотіли закликати до відповідальності самого Марка Цукерберга.

У 2018 в Великобританії влада оштрафувала компанію Цукерберга на півмільйона фунтів через витік даних в рамках справи компанії Cambridge Analytica. Інцидент торкнувся майже 90 мільйонів власників соціальних сторінок в Facebook. Розслідування в Британії  показало, що в період з 2007 по 2014 роки Facebook надавав особисті дані розробникам додатків без згоди користувачів.

В грудні 2019 року угорське представництво з питань конкуренції звинуватило Facebook в тому, що компанія оманливо ставилася до своїх користувачів на території Угорщини та стверджувала, що її послуги мають безкоштовний характер. Корпорація була змушена віддати 4 мільйони доларів до угорського агенства. Це найбільший штраф в історії Угорщини, який стосується захисту прав споживачів.

Коментарі