Вчора вчені озвучили першопричину зараження людей невідомим вірусом – виявляється спочатку 2019-nCoV носили у собі кобри та стрічкові крайти. Справа у тому, що, як і SARS-CoV та MERS-CoV – віруси, що косили населення Землі на порозі 21-го століття, виявлений штам спочатку містився у клітинах тварин. А потім, якимось чином він мутував і почав передаватися людям.

По аналогії з названими штамами, 2019-nCoV, з яким ми зараз стикнулися, був притаманний кажанам. Далі, об’єднавшись зі ще одним вірусом, перейшов до інших тварин, зокрема, рептилій (кобри та крайти часто полюють на кажанів). У організмі змій вірусний білок рекомбінувався, після чого стало можливим зараження людей. Скоріш за все, перша жертва недуги скуштувала на ринку в Ухані хвору кобру, а після цього вірус почав розповсюджуватися світом.

Таким чином, закриття та дезінфекція цієї торгової точки хоч і виправдане, але вже мало що змінює, бо наразі люди заражують один одного.

Отож, для нас є невтішні новини: коронавіруси передаються повітряно-крапельним шляхом, вражають органи дихання та викликають пневмонії, що блискавично вбивають недужого. 2019-nCoV має ознаки двох інфекційних агентів, тому сила ускладнень після його проникнення у клітину – досить серйозна. Назва «коронавірус» пішла від його форми – під мікроскопом хвороботворний організм схожий на корону.

Як побороти цар-вірус? Над цим питанням б’ються вчені всієї планети, у тому числі італійські ескулапи та фармацевти.

Коментарі