Вірус типу 2019-nCoV на сьогоднішній день забрав шість життів та дістався іншого континенту – перше захворювання зафіксовано у США (місто Сіетл). Зараженому 30 років, його госпіталізовано з ускладненою формою пневмонії – це вся інформація, відома на даний час.

В зв’язку з швидким розповсюдженням вірусу, у Італії продовжують вводити додаткові міри захисту населення від пандемії. Наразі, окрім скринінгу температури тіла пасажирів, у Ф’юмічіно – єдиному аеровузлі, де є пряме сполучення з Уханем, з 23.01 прибуваючих зобов’яжуть складати карти подальшого маршруту по Італії. Це зроблено тому, що на момент прильоту у пасажира може не бути виражених симптомів, а потім вони швидко розвинуться і людина почне заражувати інших.

Китайський вірус вплинув навіть на економіку – на азійських фондових біржах констатують повний обвал акцій. Поговорюють, що скоро буде введено жорсткий карантин, а Ухань стане закритим містом. У Піднебесній лунають заклики носити маски, мити руки, не розгулювати вулицями при поганому самопочутті та не відвідувати людних місць. Той факт, що вірус передається від людини людині – повністю підтверджено: 15 лікарів та медсестер, що доглядали за хворими, вже заразилися. Інфекція прийшла до Пекіну, Гуанчжоу та Шанхаю.

Попереду китайський Новий рік і смішно сподіватися, що вірус вдасться якимось чином стримати. Тому сьогодні у Женеві Комітет ВОЗ вирішує, чи кваліфікувати хворобу як «надзвичайну ситуацію у сфері суспільної охорони здоров’я, що має міжнародне значення». У даному випадку загальнопланетарна глобалізація, що дає змогу вільного і майже неконтрольованого пересування людей по світу, може принести гіркі плоди.

Коментарі