Якщо раніше всі сахалися китайців та обходили стороною кав’ярні і ресторани, власниками яких були громадяни КНР, то зараз ситуація кардинально змінилася. Влада китайської столиці встановила двотижневий карантин для тих, хто приїжджає з Південної Кореї, Італії, Ірану і Японії, повідомляє Центральне телебачення Китаю.

Заступник генерального секретаря пекінського уряду, пан Чень Бей, наголосив на наступному: всі приїжджі, що прибувають з Південної Кореї, Італії, Ірану і Японії, де ситуація з коронавірусом наразі дуже серйозна, у разі транзитних рейсів повинні суворо дотримуватися місцевих профілактичних заходів. Якщо ж пункт призначення – Пекін, то і китайці, і іноземці повинні бути ізольовані і поміщені під спостереження.

Ті, у кого є житло в Пекіні, можуть провести двотижневий карантин дома. Всіх інших будуть розміщувати в спеціально відведених готелях. Жорсткі міри викликані тим, що нові випадки коронавірусу у Китаї почали провокувати мешканці інших країн, що в’їжджають до КНР – простіше говорячи, тепер недугу везуть не звідси, а сюди.

За останніми даними ВООЗ, станом на 3 березня на COVID-2019 у світі захворіло 90 930 людей. З них 7 604 знаходяться у вкрай важкому стані в реанімаційних відділеннях, а 3 125 осіб померли. При цьому 45 634 хворих вилікувалися. У світову статистику не включено дані з КНДР, тому що Північна Корея їх вперто не надає.

Оскільки вірус безперестанку мутує та пристосовується до схем лікування, ніхто поки що не розуміє, як ефективно запобігти його розповсюдженню. Також вчені не можуть розшифрувати механізм реплікації COVID-2019. Вакцини від нього теж не існує, більше того, фіксуються випадки повторного зараження та навіть інфікування тварин.

Коментарі