Касаційний суд Італії оголосив, що референдум з питання про реформу, спрямовану на скорочення кількості парламентарів, повністю відповідає вимогам Конституції. Для визначення дати його проведення Раді міністрів країни відводиться рівно 60 днів, повідомив телеканал RayNews24.

Конституційний закон, згідно з яким у вищому законодавчому органі Італії число сенаторів скорочується з 315 до 200, а депутатів – з 630 до 400, був прийнятий після двох читань в обох палатах парламенту ще на початку жовтня. Але вже тоді італійські ЗМІ вказували на ймовірність проведення референдуму, передбаченого Конституцією країни. Для цього до кінця грудня досить було, зокрема, заручитися підтримкою однієї п’ятої частки від загальної кількості сенаторів, що і було зроблено.

На підтримку референдуму виступили представники партій: «Вперед, Італія», «Жива Італія», «Рух 5 зірок», Демократична партія, «Ліга» і навіть один сенатор, який є ініціатором скорочення числа парламентарів. Однак за кілька годин до подання запиту до Касаційного суду ряд сенаторів від партії «Вперед, Італія» відкликали свої підписи. Тоді відсутні резолюції надали «лігісти».

На думку місцевих оглядачів, референдум може відбутися «в період між останніми днями березня і першим тижнем червня». Цікаво, якщо рішення про скорочення все ж буде прийняте, чи впорається «осиротілий» парламент з величезною відповідальністю перед країною? Питання риторичне, але більшість громадян упевнені, що кількість не завжди переростає у якість.

Коментарі