У молдавському суспільстві і соцмережах піднялася хвиля зненависті по відношенню до гастарбайтерів, що повертаються з Італії. Люди вважають, що заробітчани «привозять» до країни коронавірус. Як зазначив експерт RTA Семен Албу, подібній реакції посприяла влада Молдови.

Як зазначалося в одному з наших попередніх дописів, на засіданні Національної надзвичайної комісії громадського здоров’я Молдавії прем’єр-міністр Іон Кіку накинувся з критикою на інфіковану громадянку Молдови, яка, на його думку, проявила «повну безвідповідальність і поставила під загрозу життя багатьох людей». Пізніше виявилося, що в діях нещасної жінки не було злого умислу, вона, скоріше, стала жертвою обставин – але було вже пізно. Судячи з коментарів у соціальних мережах, молдавське суспільство практично в єдиному пориві накинулось на співвітчизницю, в кращому випадку пропонуючи позбавити її громадянства, а в гіршому – чи не лінчувати.

Тим самим, за словами експерта, уряд визначив тон дискусії на національному рівні. При цьому непрофесійність молдавських посадовців вражає – ні екіпаж, ні пасажири борту, яким летіла хвора, не були відправлені на карантин. Очевидно, Міністерство охорони здоров’я Молдавії абсолютно не готове зустрічати епідемію, тому, ймовірно, й підіймає хвилю негативу, щоб відволікти суспільство від своєї недолугості.

Непрофесіоналізм молдавського уряду породив чутки, схожі на ті, що ходять Україною – начебто коронавірус давно гуляє державою, а посадовці просто замовчують цей факт. На цьому тлі спроби звинуватити у всьому діаспору, щоб приховати власні прорахунки, зовсім не прикрашають уряд, який, схоже, вирішив повністю перекрити молдавським мігрантам шлях з Італії на батьківщину і готує для цього відповідний публічний фон. Мимоволі згадується «теплий прийом» українців у Нових Санжарах – схоже, COVID-2019 приніс на планету не тільки важку недугу але й вірус ненависті.

Коментарі