Коефіцієнт мутації нового коронавірусу, що з’явився в Китаї (SARS-CoV-2), не суттєвий. Це вважається хорошою новиною.

Новий коронавірус, що з’явився в Китаї (SARS-CoV-2), мало змінюється. Це підтверджується секвенуванням 104 ізольованих штамів, виділених у біологічних зразках китайських пацієнтів між серединою грудня 2019 року та серединою лютого 2020 року. Генетичний профіль різних штамів насправді схожий на 99,9 відсотки. Це вказує на те, що новий коронавірус, відповідальний за інфекцію, яку Всесвітня організація охорони здоров’я називає COVID-19, змінився дуже мало.

Авторитетний науковий журнал Nature підтверджує знижений показник мутації коронавірусу SARS-CoV-2. Цю особливість можна вважати хорошою новиною, оскільки патоген, як і всі віруси, змінюється всередині спільнот, що може призвести до нових адаптацій, які можуть зробити його більш агресивним, але водночас й менш заразним, оскільки вони є випадковими мутаціями.

Вчені Інституту біомедичних наук лікарні Сакко в Мілані нещодавно виділили італійський штам коронавірусу від чотирьох пацієнтів з Кодоньо. Завдяки цим даним можна не тільки закласти основи діагностичних тестів, препаратів та вакцин проти COVID-19, але й штами можна порівняти для перевірки рівня мутації на міжнародному рівні. Коли італійський штам також порівняють з китайським, ми будемо знати, чи і наскільки коронавірус, присутній в Італії, відрізняється від «оригінального».

Як заявив “Аднкроносу” генетик та колишній ректор Римського університету Тор Вергата Джузеппе Новеллі, коронавірус – це “РНК-вірус завдовжки 30 тисяч літер, який, за початковими даними, здавалося б, міняє “одну букву на тисячу після кожної реплікації і робить це швидше, ніж ГРВІ, який змінював одну букву кожні 10 тисяч”. Однак нові дані, що з’явилися в результаті аналізу, проведеного в Китаї, здаються заспокійливими з цієї точки зору. Як зазначалося, необхідно буде порівняти штами, виділені в різних країнах, щоб зрозуміти будь-які розбіжності, можливо, полегшені кліматичними умовами або генетичним профілем конкретної популяції.

Звіт, процитований Nature, також показав, що “середній вік людей, інфікованих новим коронавірусом, становить 51 рік, і що більшість випадків поширюються від людини до людини, коли вони знаходяться всередині лікарні, в’язниць або житлових приміщень. А це означає, що для поширення вірусу серед людей необхідний тісний контакт”. Попередні дані про зараження провінції Гуандун свідчать про те, що передача вірусу через повітря не є головною. Швидше через контакт з краплинами, що вилітають з рота при розмові, кашлі та чханні. Китай підтвердив, що аерозоль, що виділяється з калом і сечею, також можна вважати методом передачі.

Як заявила вірусолог Іларія Капуа, не варто турбуватися про коронавірус, оскільки “це лише джерело збудження, і він, безумовно, не змінює хід речей”, однак важливо не недооцінювати проблему і “діяти для пом’якшення інфекції”, дотримуючись заходів безпеки, зазначених урядом, і уникати поведінки, яка може сприяти передачі.

Коментарі