Італія знову опинилася «попереду планети всієї». Вчені з Апеннінського півострова винайшли технологію будівництва житла, чия вартість складає не більше, ніж ціна останньої моделі айфона. Зводиться такий будинок за допомогою 3D-принтера всього за 100 годин.

Житло не відрізняється вражаючими розмірами – його квадратура складає не більше 30 м2, але побудувати хатину спроможні навіть двоє людей. Вони ж можуть самотужки встановити принтер на місці, де планується новобудова.

Готовий будинок трохи нагадує житло ескімосів – ті обожнюють зводити куполоподібні будівлі з снігових або крижаних блоків. Італійці використовують ідентичну форму, тільки з пласким дахом, а в якості будівельного матеріалу беруть спеціальну суміш. Її виготовляють прямо на місці з підручних засобів. Диво-речовина на 25% складається з землі, глини, мулу або піску, на 40% – з соломи, на 25% з рисового лушпиння, а решту становить гідравлічне вапно. Саме завдяки цьому досягається настільки приваблива ціна (звичайно, можна використовувати бетонні суміші або будівельну глину, як це роблять в інших країнах, але тоді вийде дорожче).

У компанії, яка розробила вказану технологію, відзначають, що створені з таких матеріалів стіни – надзвичайно сейсмостійкі. Велике вікно, по наявному проекту, розташовується з південно-західного боку, що дозволяє з максимальною ефективністю використовувати сонячне світло. А дерев’яна стеля робить зайвими кондиціонування повітря та опалення.

Як зазначає компанія El Mundo, ця технологія стане вкрай затребуваною вже в найближчому майбутньому. Населення планети зростає, тож, прогнозовано, попит на житло буде збільшуватися в геометричній прогресії. Вже зараз багато європейців змушені віддавати за оренду квартири більше половини своєї зарплатні. А, наприклад, у Гонконзі середня ціна будинку перевищує мільйон євро.

Тому технологія дуже перспективна – віват, розумним та далекоглядним італійцям!

Коментарі