Сьогодні сталася визначна подія у сфері прогресивних арт-напрямків – у Мілані, на знаному аукціоні «Бліндарте» за величезну суму було продано роботу Роберта Раушенберга. Цей художник з американської Флориди, до смерті працював у стилі абстрактного експресіонізму, ніколи не зраджуючи своєму покликанню.

На аукціоні його трохи дивну та незвичну інсталяцію з картону купили за 624 тисячі євро. Ім’я щасливчика, який зрозумів зміст поп-арт об’єкту та оцінив його глибоку сутність – не вказується. Назва витвору мистецтва – «Живі рослини Аммонія Парсонса». Навіть не намагайтеся відшукати у цьому сполучені слів будь-який сенс – коли Роберт Рауштенберг створював колаж у нео-дадаському стилі (тобто з фрагментів), він просто взяв перші ліпші назви, що були вказані на коробках, з яких складається робота.

Здається, «Чорний квадрат» Малевича нереально обійти, але картонному витвору мистецтва авторства американського художника, схоже, це вдалося – простим смертним його робота ще більш незрозуміла та викликає певні асоціації. Але працівник департаменту сучасного мистецтва – Меммо Гриллі, заявив, що робота Рауштенберга, датована 1971 роком, зараз сприймається зовсім по-іншому та вносить свіжу хвилю у сприйняття художніх творів. Про це свідчить збільшення сум, які поціновувачі абстракціонізму готові платити за його роботи. Наприклад, у минулому році одна з картин Рауштенберга пішла з молотка за 88 тис. євро.

Виявляється, Караваджіо та Сандро Ботічеллі, на жаль, безнадійно втратили актуальність…

Коментарі