Цьогорічний сезон карнавалів в Італії стартував 1 лютого карнавалом у Віареджо. І хоча кожен регіон і кожне місто країни самостійно визначають дату проведення Карнавального дійства, у будь-якому випадку воно передує початку Великого Посту, завершуючи період зимових святкувань.  

Магія цього дійства охоплює всю країну. Проте на загальному тлі масок, вигадливих костюмів та веселощів виділяється топ-п’ятірка найвидовищніших італійських карнавалів.

ВЕНЕЦІЯ (VENEZIA)

Карнавальне дійство у місті каналів найвідоміше. Венеціанський карнавал – це набагато більше, ніж парад чи вечірка. Перший документ, який розповідає про урочистості в Лагуні, датується 1296 роком. Одяг вісімнадцятого століття, багаті маски, дикі вечірки: своєю видовищністю Венеціанський карнавал приваблює не лише італійців, але й багатьох закордонних туристів.

Цікавим є Політ ангела, який відкриває урочистості, та традиційний фестиваль краси Festa delle Marie.

У суботу, 8 лютого, о 19 та 21 год. вечора Венеціанський карнавал на Ріо-ді-Канареджо офіційно відкриє шоу водних образів та музики “AMORIS CAUSA”.

У неділю, 16 лютого, пройде Festa delle Marie з її історичною процесією, яка перетинає місто, від району Кастелло до площі Сан-Марко. 

ВІАРЕДЖО (VIAREGGIO)

Протягом місяця місто перетворюється на фабрику розваг серед парадів пап’є-маше, вечірок, фейєрверків, театральних дійств, гастрономічних заходів та великих спортивних подій.

Ефектна карнавальна подія у Віареджо – це жарти, сатира та іронія маскованих тосканських героїв. Перший парад датується 1873 роком. І навіть сьогодні алегоричні персонажі, що оживають з майстерних рук фахівців із пап’є-маше, є справжньою родзинкою фестивалю. 

Шість маскованих карнавальних дійств у Віареджо 2020 розпочалися 1 лютого і завершаться 25 лютого.

ІВРЕЯ (IVREA)

Карнавал з давньою історією, натхненний переосмисленням середньовічного епізоду звільнення від тиранії, коли дочка мельника не хотіла підкорятися jus primae noctis і повстала проти барона, який морив голодом місто. Але подія, завдяки якій його знають у всьому світі, – вражаюча Битва апельсинів, в якій змагаються Aranceri та Carri з Getto.

Карнавальні дійства у Івреї стартували 6 лютого і завершаться 25 лютого. Протягом цього часу пройде три апельсинових битви. 

ЧЕНТО (CENTO)

Карнавал у провінції Феррара знаний з 1600 року. А з 1990 р. він став близнюком найвідомішого карнавалу у світі в Ріо-де-Жанейро. І в Cento центр міста захоплює видовищний парад чудових творінь з пап’є-маше поміж танцюючою та святкуючою юрбою. Вартий уваги Гранд-фінал з проголошенням та нагородженням колісниці-переможця й традиційним заповітом та спаленням Tasi, традиційної маски Ченто.

Карнавальні дійства у Ченто заплановані на 9-16-23 лютого та 1-8 березня.

ПУТІНЬЯНО (PUTIGNANO)

Це один з найдавніших карнавалів у Європі і найвідоміший на півдні Італії. Джерела датують його 1394 роком. Вози та масковані групи кидають виклик одні одним на вулицях характерного містечка у провінції Барі. Цікавими є Четвер карнавалу у Путіньяно, події, в яких святі та негідні збираються разом у дійствах, театральних шоу та з музикою. Нерідко масковані персонажі нагадують фрагменти полотен всесвітньо відомих художників. 

Парад карнавалів у Путіньяно пройде 9, 16, 23, 25, та 29 лютого.

Коментарі