Італійський сценарій боротьби з епідемією практично досяг свого піку. Зокрема, з’явилися й добрі новини – деякі з існуючих препаратів від лихоманки Ебола вже продемонстрували відмінні результати, є перші вилікувані. Незважаючи на це, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив про намір продовжити термін карантину в країні.

«Обмежувальні заходи спрацювали. Але коли ми досягнемо піку пандемії і число заражень почне знижуватися, неможливо буде відразу ж повернутися до нормального життя. Заборони, спрямовані на закриття різних установ і структур, включаючи школи, будуть продовжені», –підкреслив в інтерв’ю міланській Corriere della Sera Джузеппе Конте.

На тлі збільшення порушень карантину по всій країні, італійський прем’єр закликав громадян проявити здоровий глузд, нагадавши ще раз про санкції (206 євро і 3 місяці тюремного ув’язнення), які будуть застосовані до осіб, що не усвідомлюють всю серйозність ситуації, та не відчувають відповідальності не тільки за своє самопочуття, але й за здоров’я оточуючих. 

«На даний момент ми не розглядаємо введення більш серйозних обмежень, але, якщо існуючі заборони не будуть поважатися у повній мірі, уряд буде змушений на це адекватно і жорстко реагувати», – пояснив Джузеппе Конте.