Італійська влада готова прийняти нові, ще більш жорсткі заходи по боротьбі з розповсюдженням коронавірусу, якщо останні рішення уряду не дадуть очікуваного ефекту, повідомила глава МВС Італії Лучіана Ламорджезе.

«Якщо ми не отримаємо тих результатів, на які розраховуємо, потрібно бути готовим до нових мужніх кроків»,– заявила міністр в інтерв’ю, яке в п’ятницю опублікувала міланська газета Corriere della Sera.

З вівторка, за рішенням уряду Італії, карантинні заходи, введені раніше для ряду північних регіонів країни, були поширені на всю національну територію. Зокрема, заборонили переміщення громадян між різними населеними пунктами за винятком випадків особливої необхідності. Влада закрила всі школи та інші навчальні заклади, кіно, театри, музеї, спортивні споруди, дискотеки, паби, заборонили всі масові заходи, перекрили в’їзд для туристів. Прем’єр-міністр Джузеппе Конте узагальнив суть прийнятих заходів однією фразою, яка повинна відтепер стати девізом для всіх італійців: «Я залишаюся вдома».

У середу ввечері Конте оголосив про подальше посилення цих заходів, зокрема, про заборону будь-якої торговельної діяльності в Італії. До 25 березня зачинені всі торгові точки, включаючи бари та ресторани. В даний час продовжують роботу лише продовольчі магазини і супермаркети, а також аптеки. Скорочено рух громадського транспорту, обидва римських аеропорти – Ф’юмічіно і Чампіно деактивували частину свої терміналів.
Протягом минулої доби правоохоронні органи Італії перевірили понад 106 тисяч громадян і майже 19 тисяч комерційних підприємств на предмет дотримання урядових розпоряджень в області боротьби з коронавірусом. Згідно з даними МВС, порушення встановленого режиму були виявлені у 2 162 фізичних осіб та на 113 підприємствах, яким тепер загрожують досить суворі штрафні санкції.

«Всі ми повинні розуміти, що маємо справу з винятковою надзвичайною ситуацією, яка продовжує розвиватися … Мова йде не тільки про те, щоб примусити громадян виконувати заборони, але щоб інформувати і переконати італійців в тому, що поверхневе виконання рішень може привести до дуже серйозного погіршення громадського здоров’я», – підкреслила Ламорджезе.

Глава МВС закликала співгромадян змінити стиль життя і максимально утриматися від спілкування з іншими людьми та виходу за межі своїх осель.

«Очевидно, багато громадян ще не зрозуміли, що виходити з дому без серйозної причини і перебувати в тісному контакті з друзями та родичами – це безвідповідально, тому що вірус більш підступний, ніж наші невеликі хитрощі, спрямовані на те, щоб обійти розпорядження», – заявила міністр.

Наразі Італія займає перше місце в Європі за поширенням коронавірусу. Згідно з останніми офіційними даними, на Апеннінах зафіксовані вже більше 15 тисяч випадків зараження новим типом вірусу, одужали 1 045 осіб, а число жертв досягло 1016.

Коментарі