Італія – країна неймовірної краси. Однак, більшість людей, які бували на теренах Апеннінського півострова, бачили далеко не всі місцеві принади.

Наприклад, багатьом туристам, ба – навіть місцевим жителям, невідомо, що у південній частині регіону Тоскана існує незвичайна мережа кам’яних стежок. Їх екзотичність полягає у тому, що доріжки прорубані прямо у скелях. Ці неймовірні «споруди» з’явилися задовго до римлян, тому по праву можуть носити статус «найдавніших».

Історики ведуть предметні суперечки щодо того, коли саме і з якою метою ці стежки було створено. Дивно, але висота скелястих стін навколо стежок у деяких місцях досягає 20 метрів. Залишається тільки здогадуватися, наскільки важка праця за цим стоїть.

Неймовірні стежки на мові оригіналу називаються Via Cava, що в перекладі звучить, як «розкопана дорога». Мережа з дивовижних доріжок з’єднує кілька крихітних тосканських міст, а також поля, струмки і стародавні некрополі. Цікаво, що на стінах і сьогодні можна знайти сліди від долота. Чи означає це, що всі стежки були прорубані людськими руками? Або це все ж результат «роботи» природи або погодних умов?

Багато істориків сходяться на думці, що мережа стежок є справою рук етрусків, які проживали на даній території, починаючи з 12-го століття до нашої ери. На сьогоднішній день інформації про цей народ небагато, проте, відомо, що саме вони були попередниками стародавніх римлян, з якими потім асимілювалися. Слід зазначити, що культура етрусків дуже вплинула на Римську імперію. Гладіаторські битви, гонки на колісницях, специфічний спосіб поховань – все це було запозичено у представників цього народу.

Деякі вчені впевнені, що дивовижну мережу стежок створено природнім шляхом, тому люди не мають до неї ніякого відношення. Навіщо було видовбувати проходи у неподатливих скелях, якщо дороги можна було прокласти поверх кам’яних брил?

Є теорія, згідно з якою, стежки раніше були водними каналами. Висновок було зроблено тому, що деякі з доріг виходять до берега річки. Не дивно, що з часом вода в них просто висохла.

Коментарі