Символом довершеності італійського Різдва є різдвяна зірка – рослина з великими яскравими червоними квітами. При неправильному догляді її життя таке ж коротке як і скороминучі довгоочікувані всіма свята. Проте утримувати її квітучою протягом року, виявляється, зовсім не складно, милуючись як красивою декоративною рослиною. 

Різдвяна зірка не потребує надмірного поливу. Аби не дати їй загинути, змочувати її потрібно лише тоді, коли ґрунт повністю висох. Зважаючи на своє тропічне походження, ця рослина добре переносить посуху і не страждає від неї надмірно. Натомість вологий ґрунт не дає їй вижити. Необхідно повністю уникати застою води.

ПОРАДИ ДЛЯ ПРОДОВЖЕННЯ ЖИТТЯ

1. Любить світло

Саме тому вона добре почувається у світлій зоні квартири чи будинку. А з приходом літа можна впевнено переселити її на балкон. Однак під прямим світлом рекомендується залишати її кілька годин у день і лише тоді, коли температура повітря прохолодніша і не надто похмуро.  

2. Обрізання

Обрізання рослини запобігає її загибелі. Найсприятливіший період для обрізання різдвяної зірки – лютий та березень. Після обрізання повинно минути бодай кілька тижнів, перш, ніж з’являться перші пагони. А з червня по липень ваша різдвяна зірка перетвориться у пишну з насиченим живим кольором рослину.

3. Пересадка 

Цвітіння різдвяної зірки відбувається лише з середини грудня по березень і, незважаючи на види і поширення, ця рослина, аби відчувати себе в безпеці, потребує теплих температур.

У квітні її необхідно обрізати повністю і, задля відродження, дати можливість вирости здоровими новим гілкам. А пересадка – ефективний спосіб задля забезпечення здорового розвитку різдвяної зірки. 

4. Запобігання захворюванням

Взимку рослину удобрюють раз на тиждень і поливають лише тоді, коли ґрунт повністю висохне. Такий догляд допомагає уникнути захворбвання рослини. 

Навесні необхідно подбати про пересадку різдвяної зірки і обрізання гілок за 10 см від землі. Особливо коли листя починає опадати. Натомість влітку їй варто забезпечити “проживання” на вулиці, коли м’які температури перевищують 18 °. Восени, починаючи з середини вересня, на ніч горщик із рослиною переноситься в приміщення.  

5. Безпека 

Різдвяна зірка не лише гарна, але й…небезпечна. Вона несе загрозу для здоров’я і навіть життя домашніх тварин. При потраплянні всередину котячої мордахи листя цієї різдвяної рослини може призвести навіть до загибелі тварини. Тому різдвяну зірку необхідно тримати на безпечній від чотирилапих улюбленців віддалі.

Коментарі