Останній італієць, який перебував в китайському місті Ухань, де в грудні стався спалах невідомої пневмонії, в суботу вранці був доставлений літаком ВПС Італії на батьківщину. На військовому аеродромі в Праттіка-ді-Маре під Римом 17-річного юнака на ім’я Нікколо зустрів глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо.

Група з 56 італійців, яка перебувала в Ухані, була доставлена в Рим 3 лютого. Однак тоді Нікколо не зміг піднятися на борт літака, тому що в ході медичного огляду у нього була зафіксована невелика гіпертермія. Тепер молода людина пройде повне обстеження в Національному інституті інфекційних захворювань Lazzaro Spallanzani в Римі.

Представники італійської влади весь цей час перебували в постійному контакті з юнаком і добивалися дозволу задля його відправки на батьківщину. Китайська влада деякий час не давала згоди, мотивуючи це великим завантаженням аеропорту Уханя.

У четвер 20 китайських туристів, яких раніше було госпіталізовано з підозрою на коронавірус, виписали з інституту Lazzaro Spallanzani в Римі після двотижневого карантину. Вони вже доправлені на батьківщину.

Нагадаємо, що Рада міністрів Італії 31 січня ухвалила постанову на півроку ввести в країні режим надзвичайного стану у зв’язку з поширенням коронавірусу. Тоді ж було вирішено припинити авіаційне сполучення з Китаєм за винятком вантажних рейсів.

Тим часом коронавірус не зупиняє свою смертоносну ходу – наразі число заражених в Китаї вже перевищило 66,4 тисячі осіб, померло 1 523 людини.

Коментарі