Згідно повідомленню медіа-агентства ANSA, всесвітня організація ЮНЕСКО вирішила уважніше придивитися до культового напою італійців та включити його до Списку нематеріальних об’єктів культурного надбання людства.

Цьому передувала активність співробітників Консорціуму з захисту ароматного напою, які заручилися підтримкою політичних партій та інших інституцій, і впевнено заявляють – не пізніше листопада 2020 року тонізуючий еспрессо може розраховувати на підтримку ЮНЕСКО та внесення до його безсмертних скрижалей. Метою заходу є захист та збереження класичного, традиційного рецепту колоритного національного багатства. До слова, яскравими особливостями еспрессо є унікальна прожарка, мелення та кремова консистенція.

Нагадаємо, що до вказаного Списку у різні часи були внесені аргентинське танго, мексиканський День мерців, танок турецьких дервішів, японський та індонезійський театри та багато інших надбань людства. Скоро ще одне вакантне місце буде зайняте – його посяде міцна та запашна італійська кава. А два роки тому до Списку потрапила також смачнюча піца.

Соціологічні дослідження говорять про те, що 95 відсотків громадян Італії вживають каву кожного ранку, а 72 % з них воліють це робити в одному з затишних кафетеріїв. Відсоток споживання напою зростає з кожним роком – у 2018-му цифра складала – 9 кг.
Між іншим рекордсмен по вживанню кави зовсім не Італія, а Фінляндія. Несподівано, правда?

Коментарі