Бомбу часів Другої світової війни у південному містечку Бріндізі виявили ще другого листопада, але операція по її знешкодженню не починалася доти, доки не було з’ясовано всі необхідні деталі та не вироблено чіткий план дій.

І ось час Х настав – недільного ранку, 15 грудня, з так званої червоної зони евакуйовано близько 54 тисячі чоловік – це найбільш значна операція за останні декілька десятків років. За тим, щоби всі жителі покинули небезпечний сектор, слідкували військовослужбовці, яких було більше тисячі, та 250 волонтерів. Наразі у червону зону доступ повністю закрито. Так триватиме до закінчення процесу знешкодження вибухівки.

Бомбу знайшли випадково, під час реконструкції місцевого кінотеатру «Андромеда». Англійську смертоносну вибухівку, ймовірно, було скинуто на Бріндізі у 1941 році, тому залишається тільки здогадуватися, чому вона не детонувала раніше.

Група воєнних саперів зараз працює над її вивільненням бомби завалів. Потім вибухівку вивезуть за місто та підірвуть на території спеціально облаштованого кар’єру. У Італії останнім часом подібні операції – не рідкість, але всі вони не були пов’язані з настільки масштабною евакуацією мешканців небезпечного регіону.

Коментарі