На даний час все більше шведів звертаються зі скаргами і питаннями у Агенцію з захисту прав споживачів і Державний рекламаційний комітет, підзвітний міністерству фінансів Швеції. Звернення громадян пов’язані з питаннями скасування поїздок і повернення грошей за куплені квитки. Про це 5 березня повідомило шведське видання Sveriges Radio.

Журналісти Sveriges Radio поспілкувалися з Кшиштофом Якобі, який внаслідок епідемії нового коронавірусу COVID-19 у Північній Італії був змушений скасувати заплановану поїздку.

Але туристична компанія відмовилася повертати Якобі гроші за ненадані послуги.
Чоловік заявив, що повинен був скасувати поїздку, адже йому 75 років, до того ж Якобі хворіє на діабет і страждає від раку. А цій групі людей, як відомо, вкрай небажано та навіть небезпечно їхати у Італію, Китай та інші країни, охоплені коронавірусом.

У свою чергу, в туристичній компанії, через яку Якобі забронював поїздку, заявили, що клієнт має право на повне повернення коштів тільки в тому випадку, якщо Міністерство закордонних справ Швеції виступить зі зверненням до громадян не відвідувати ту чи іншу країну, або оператор сам виступить ініціатором скасування бронювання.

Може статися, що при виникненні навали скарг (причому не тільки у Швеції), туристичні агенції як посередники, будуть масово звертатися за компенсацією напряму до італійських та інших компаній-партнерів, які запропонували послуги. Подібний сценарій може стати додатковим економічним ударом для країн, вражених епідемією. Залишається сподіватися, що шведський уряд самостійно дасть раду цій ситуації і вона не вийде за межі держави.

Коментарі