У цьому році захворюваність грипом у Італії досягла досить високих показників – за даними Influnet Istituto Superiore di Sanità, загальна кількість хворих наразі складає 2 768 000. Якщо вірити даним бюлетеня, дітлахи віком до п’яти років почали хворіти вдвічі частіше саме на цьому тижні. Найбільше число випадків грипу відмічається у центрі Італії.

У справу втрутилися дієтологи, які заявляють, що корінь зла полягає у неправильному меню. Дослідивши раціон 5 500 чоловік, фахівці зробили невтішні висновки – виявляється, молодь до 18 років вживає вкрай мало свіжих овочів та фруктів (217 г з розрахунку на день). А дарма – адже саме ці інгредієнти виконують протекторну функцію щодо проникнення вірусів до організму. Але і дорослі теж їдять замало варених та сирих овочів – всього 338 г на людину. Обидва показники недостатні, щоб захиститися від хвороб, вважають експерти Італійської спільноти харчування людини.

Дієта особливо актуальна у випадках ротавірусів та кишкового грипу. До овочево-фруктової корзини треба ще додати кисломолочні продукти, наприклад, йогурти з біфідобактеріями. Тому ігнорування порад фахівців та налягання на фастфуд з його пальмовою олією і пустими калоріями, в умовах епідемічної ситуації – вкрай неефективно і небезпечно.

Коментарі