Взимку 2019-2020 року жителі Італії почали робити щеплення від грипу на 15-20% частіше, ніж роком раніше, заявив у вівторок, 14 січня, секретар національної федерації лікарів загальної практики Сільвестро Скотті, передає Adnkronos.

Він зазначив, що, за його особистими спостереженнями, громадяни стали звертатися до лікарів з проханням зробити щеплення раніше, ніж це відбувалося в попередні роки, і в більшій мірі проявляли ініціативу. У федерації поки немає точних даних, але, мабуть, кількість щеплень від грипу помітно збільшилася, вважає Скотті.

Але багатьох скептиків цікавить питання – чи насправді щеплення ефективні та виправдані? Спершу треба нагадати, що грип – хвороба, яка спричиняє десятки тисяч смертей по всьому світові. Важливо розуміти, що це захворювання страшне своїми несподіваними ускладненнями. Особливо висока летальність спостерігається у осіб, ослаблених хронічними недугами, а також серед літніх людей та маленьких дітей.

Фахівці вважають щеплення, якщо не панацеєю від хвороб, то засобом, що напевно допоможе уникнути важких наслідків. До речі, італійці чинять абсолютно правильно, адже робити щеплення краще до настання активного періоду грипозної епідемії. Будьте здорові!

Коментарі