Внесений до парламенту Італії законопроект про особливі заходи боротьби з розповсюдженням коронавірусу передбачає, серед іншого, реквізицію готелів для облаштування в них карантинних зон розміщення хворих, передає Mediaset. Це питання депутати обговорювали в п’ятницю, 6 березня.

Остаточне рішення про реквізицію прийматиме виключно місцева влада, з огляду на ситуацію у конкретному регіоні. Раніше представники відразу декількох медичних установ Італії заявляли про нестачу приміщень для проведення інтенсивної терапії та розміщення хворих на коронавірусну інфекцію.

За офіційними даними, станом на сьогодні жертвами коронавірусу в Італії стали 197 осіб (на 49 більше, ніж днем раніше), а 523 особи одужали. Загальна кількість хворих наразі складає 4 636 чоловік. Іран, як і до того, знаходиться на третьому місці по розповсюдженню COVID-19 – там хворіє 4 747 осіб, але вилікувалося з них вже 913 чоловік.

Щодо планів по реквізиції готелів у Італії, треба нагадати, що даний термін дещо відрізняється від експропріації. У першому випадку майно не просто забирають – його у власників тимчасово або назовсім вилучають урядові структури з метою дотримання державної безпеки (у даному разі – протистояння епідемії). За відібране майно громадянину виплачується грошова компенсація.

Навіщо депутати заговорили про реквізицію готелів? Висновки кожен зробить сам.

Коментарі