Італійські міста останнім часом задихаються від сміття, тому все частіше змушені вдаватися до оригінальних хитрощів для боротьби з цією напастю. У Венеції, де левова частка відходів осідає в каналах, відповідальну місію вирішили довірити знавцям водних артерій – гондольєрам.

У венеціанської асоціації гондольєрів наразі перебувають понад 400 осіб. З них 10 – професійні аквалангісти, які вже давно практикують підводні занурення. На початку минулого року, оцінивши масштаби лиха, група човнярів вирішила змінити легендарні чорно-білі сорочки і вишукані капелюхи на водолазні костюми.

Під час першого запливу професіонали обстежили канали у звичайних підводних масках, вдосталь наковтавшись брудної води. Однак на протязі наступних занурень активістів підтримала міська комуна і венеціанські підприємці. Останні забезпечили нирців дорогим спорядженням, за допомогою якого можна не тільки очистити канали від сміття, що пригнічує припливи і запобігає потраплянню відходів у мотори човнів, але і провести тотальну дезінфекцію дна.

В середньому гондольєри проводять під крижаною водою до 5 годин на день, змінюючи один одного щогодини. Всупереч сталому іміджу жадібних людей, яких цікавлять тільки гроші і нажива на туристах, човнярі пірнають на дно, ризикуючи власним здоров’ям, абсолютно безкоштовно. Ними править цілком прагматичне бажання очистити робочий простір від нечистот і допомогти рідному місту, на яке в минулому році обрушилася масштабна повінь.

З вини високої води в каналах осіли гори відходів. За останні два роки ентузіасти-підводники виловили близько 3 тон сміття. У воді вони знаходять багато несподіваного: від пластикових пляшок і шин до пилососів і велосипедів. Робота гондольєрів-водолазів не переривалася навіть на католицькі свята. Так, в день Богоявлення дайвери похвалилися новими трофеями – пропелером і багажним візком.

Коментарі