Епідемія коронавірусу, напевно, сповільниться перед Великоднем. Про це повідомляє Лука Форесті, генеральний директор CentroMedico Santagostino.

“У даний час загальна кількість позитивних мазків зростає повільніше, ніж експоненціальна, – розповідає фахівець. – Ймовірно, це повільне зростання не відображає реального збільшення кількості заражених людей, а залежить від нашої нездатності простежити їх усіх. З логістичних причин кількість фактично зроблених тампонів є відносно низькою. У багатьох регіонах аналізи проводяться в основному на симптоматичних людей, які мали контакт з хворими. За останні кілька днів ситуація значно покращилася: 7 березня ми перейшли від 3 000 проб на день (в середньому до 5 березня) до 5 700 проб. Рухаємося у правильному напрямку, але нам слід вміти робити більше. Однією з можливостей було б збільшення кількості уповноважених лабораторій, щоб вони могли проводити ці аналізи на значно більшу кількість можливих пацієнтів та залучати більшу кількість людей”.

Як виглядає ситуація в Італії порівняно з китайською?  В Італії в перший тиждень березня ситуація дуже схожа на Китай в останній тиждень січня. Наприклад, у Китаї 30 січня зафіксовано 213 смертей, а в Італії – 7 березня.

30 січня – важлива дата для Китаю. Саме в той час, згідно з дослідженнями професора Річчі Терсенгі, почало спостерігатися сповільнення зростання кількості смертей та припинення експоненціального зростання. Таким показникам сприяло те, що Китай тижнем раніше створив червоні зони, в яких було 4% населення. У цих районах вживалися дуже суворі заходи щодо запобігання зараженню: транспорт був призупинений, мешканці ув’язнені у власних будинках, одна людина на сім’ю могла виходити з дому кожні два дні, щоб придбати речі першої необхідності, які привозила до магазинів армія.

По всьому Китаю були вжиті різкі заходи і за межами червоних зон: не тільки школи були закриті, а одному з батьків було також дозволено залишатися вдома.

Окрім заходів щодо надання допомоги окремим громадянам, значна частина промислового виробництва в Китаї була заблокована за рахунок значного скорочення контактів. З одного боку, Італія в кращій ситуації, ніж Китай, враховуючи, що інфекція не значно поширилася у великих містах. Натомість вона зосереджена в деяких муніципалітетах, де її, в принципі, легше стримати.

3 березня президент МКС Сільвіо Брусаферро заявив: “Ми оцінюємо можливість розширення червоної зони на основі деяких епідеміологічних, географічних та доцільних критеріям заходів”. 

На думку Луки Форесті, заходи, вжиті 8 березня, прийняті на кілька днів із запізненням, коли кількість смертей збільшується майже вдвічі кожні три дні. Заходи повинні бути своєчасними, інакше вони є недостатніми та потребуватимуть все більш жорстких обмежень у наступні дні. Усім повинно бути зрозуміло, що заходи щодо стримування епідемії, застосовані в Китаї, були надзвичайно суворими. Але не можна сказати, що їх неможливо досягти і в демократичній державі.

Усі заходи, вжиті в Китаї, можуть бути повторені в Італії. Люди готові чимось жертвувати, якщо вони усвідомлюють раціональність заходів та реальні ризики. Мінімізація їх не має жодної мети, крім погіршення ситуації.

“Звичайно, ми повинні почати брати на себе відповідальність за тих, хто понесе найважчі економічні наслідки, і переконати їх, що за допомогою половини заходів вони не будуть врятовані”, – зазначає генеральний директор CentroMedico Santagostino.

Коментарі