У районах Італії на південь від нинішнього спалаху коронавірусної інфекції спостерігається різке зростання смертності. Це викликає побоювання щодо переміщення «гарячої точки» епідемії з півночі на південь країни.

Тривожні сигнали надходять з регіону Лаціо з центром у Римі і південної Кампанії з центром в Неаполі. Вважається, що система охорони здоров’я там менш оснащена, ніж у економічно розвиненому північному регіоні. Поки у Кампанії зафіксовано 74 випадки смерті, а в Лаціо – 95.

У відкритому листі до прем’єр-міністра Джузеппе Конте глава регіону Кампанії Вінченцо Де Лука поскаржився, що центральний уряд не надав обіцяних апаратів штучної вентиляції легенів та іншого медичного обладнання.

«Існує реальна перспектива, що трагедія Ломбардії скоро стане трагедією півдня. Ми напередодні великого поширення інфекції, яке може бути нестабільним»,– написав він.

У четвер прем’єр-міністр Джузеппе Конте заявив в Сенаті, що коронавірусна криза – це дуже жорстке випробування і битва з півночі на південь. Крім цього, він сказав, що основну відповідальність покладає на уряд, але також свідомими повинні бути всі громадяни, дотримуючись суворих правил.

За прогнозами аналітиків, непопулярні але необхідні заходи приведуть до того, що Італія перейде в найглибшу рецесію на протязі існування цілого покоління. Конте пообіцяв другий стимулюючий економічний пакет вартістю не менше 25 млрд євро.

Нагадаємо, в попередні кілька днів темпи зростання кількості заражень в Італії знизилися, але напередодні знову зросли.

Коментарі