Поширення коронавіруса на території Італії загрожує завдати туристичній індустрії збиток в розмірі як мінімум в 1,6 мільярда євро і втратами понад 13 мільйонів клієнтів, заявив президент асоціації представників турбізнесу Assoturismo Confesercenti Вітторіо Мессіна.

Оптимістичний сценарій розвитку ситуації передбачає скорочення числа китайських туристів, що приїжджають на Апенніни, на 30 відсотків (на 1,6 мільйона чоловік), і зниження кількості гостей з інших країн на шість відсотків (на 11,6 мільйона чоловік). Експерти вважають, що найбільш серйозно при цьому постраждають столична область Лаціо, Тоскана, Венето і Ломбардія.

Раніше президент Італійської федерації підприємців готельного бізнесу і туризму (Federalberghi) Бернабо Бокка заявив, що саме поширення коронавіруса вже завдало сильного удару по національному туристичному бізнесу. За його словами, власники готелів щодня реєструють багато сотень відмов від бронювання готелів, перш за все, в містах, що представляють першорядний інтерес для китайських туристів, – в Римі, Мілані, Флоренції та Венеції. 2020 рік можна вважати втраченим для галузі в тому, що стосується китайського туризму.

Минулого тижня в Італії було виявлено зараження коронавірусів двох китайських туристів, які зараз проходять лікування в Національному інституті інфекційних захворювань Lazzaro Spallanzani в Римі. У зв’язку з цим рада міністрів Італії ухвалила рішення ввести на півроку режим надзвичайного стану в країні. На здійснення цієї постанови виділено п’ять мільйонів євро. Було також прийнято рішення про припинення авіаційного сполучення з Китаєм за винятком вантажних рейсів.

Коментарі