Робота доглядальниці не така легка, як може здатися на перший погляд. Якщо звернути увагу на відклики іноземців, що беруть на себе догляд за літніми людьми у Італії, можна почути різні історії – від оптимістичних та вдячних до відверто шокуючих.

Одна з таких сталася аж у 2014 році, але юридичні наслідки діяння проявилися тільки зараз. У вівторок, 18 лютого, у Римі відбулося чергове слухання справи, фігурантом якої став доглядальник-еквадорець. Суть злочину у наступному: літній чоловік, громадянин Італії, помер по причині халатності, яку допустив 47-річний житель Південної Америки.

Наразі суд приговорив вихідця з Еквадору до двох з половиною років буцегарні за ненавмисне вбивство підопічного. Засуджений протягом певного часу доглядав за 84-річним громадянином Італії. На його роботу не було нарікань, але одного разу еквадорець залишив старенького без нагляду на цілу годину, навіть не попередивши – у результаті хворий на недуги Альцгеймера і Паркінсона впав з ліжка і незадовго після цього помер. Випадок кваліфікується як вбивство з необережності.

Подібні історії іноді звучать у італійських новинах. Наприклад, декілька років тому молода українка, яку жінка-інвалід не відпустила на батьківщину до хворого 8-річного сина, у стані афекту вбила підопічну та викинулася з вікна. На щастя, такі випадки все ж являються виключеннями з правила.

Коментарі