Більше половини італійського населення (54%) живе в товаристві чотириногого друга (7 мільйонів собак і 7,2 мільйонів котів, 2 мільйони кроликів). Немає наукових доказів про те, що домашні тварини можуть передавати або заражатися коронавірусом від людини. Однак віце-президент Національної федерації лікарів ветеринарної медицини (Fnovi) Карла Бернасконі в інтерв’ю Ansa рекомендує: “Завжди добре вживати заходів щодо своїх чотириногих друзів саме так, як ви робите зі своїми членами сім’ї”, додавши, що “не буде не вистарчати допомоги, яка їм необхідна.  Ветеринари, як оператори комунального господарства, здійснюють нагляд за територією, і жодна тварина не буде позбавлена ​​необхідного догляду”.

Рекомендації від ветеринарів

Регулярні візити, щеплення, невідкладні операції та діагностика повинні бути відкладені. Але турбуватися не потрібно: у випадку, якщо ваш улюбленець потребує ветеринарної допомоги, можна буде скористатися 7000 клініками для тварин та першою допомогою в районі, що забезпечить використання всіх пристроїв індивідуального захисту, включаючи гель для рук.

На прогулянку з собакою, але з самосертифікацією

Для багатьох постанова уряду залишатися вдома створила непорозуміння щодо можливості вивести свого чотирилапого вихованця на прогулянку. Бернасконі запевняє: їх можна вивести на короткі прогулянки по сусідству, щоб “трохи розтягнутися і справити фізіологічні потреби”.  Але також рекомендує проводити самосертифікацію, “навіть якщо це зайве для простої присутності собаки”.

Матеріали для тварин є предметами першої необхідності

Dpcm також визначав матеріали для догляду за тваринами як “першочергові потреби” та запаси будуть надаватися тваринницьким магазинам протягом періоду карантину. Те ж саме стосується й кормів та всього необхідного для маленьких домашніх тварин. “Також існує можливість замовлень в Інтернеті”, – пояснює віце-президент Fnovi.

 Конкретна допомога від Lav

Lega anti vivisezione активізувала аварійну стійку для надання інформації щодо обмежувальних заходів, передбачених урядовою постановою, та застосуванням їх до домашніх тварин. Ви можете зв’язатися з волонтерами, написавши на електронну адресу  [email protected] чи задзвонивши за телефоном 06.4461325 з понеділка по п’ятницю або 320 4792598 у суботу та неділю.