Лише жорсткі урядові методи, застосовувані в Китаї щодо громадян, які в час карантину виходили з дому, допомогли країні подолати вірус.

Влада італійських регіонів також посилила засоби контролю за незаконнослухняними, яким у час карантину ніяк не сидиться вдома.

Так у регіоні Апулія, в Барі, для виявлення мешканців міста, які покидають власні помешкання, використовуються безпілотники. Аби відслідковувати, чи люди не збираються групами, чи не порушують указ прем’єр-міністра Джузеппе Конте, муніципальна адміністрація запускає дистанційно пілотований літак, що постачається місцевій поліції.  Так із висоти вони здійснюють контроль над територією для виявлення осіб, які порушують правила. Це не поширюється на випадки, коли дозволяється виходити з дому, принаймні до 3 квітня, у стані потреби (купівля продуктів харчування, ліків чи на роботу).

Перші перевірки здійснено в районі Сан-Паоло, передмісті на північ від столиці Апулії, мером Антоніо Декаро та командиром місцевої поліції Мікеле Паламбо.  

19 березня Декаро написав у Facebook попереджувальний пост із світлинами до порушників: “Якщо ще не всім зрозуміло: абсолютно заборонено виходити з дому, якщо не з причин крайньої необхідності.  Люди, яких ви бачите на фотографіях, відстежували та повідомляли поліцію про порушення статті 650 Кримінального кодексу. Зараз вони можуть заарештувати на строк до трьох місяців та оштрафувати до 206 євро. Але якщо ви все-таки хочете виходити,  продовжуйте. Ми чекаємо на вас “.
 
Електронні очі для відслідковування тих, хто порушує правила боротьби з коронавірусом, використовують також інші муніципалітети. Наприклад, Трані та Мола ді Барі.  

Натомість у столиці Ломбардії Мілані для перевірок задіяно понад 100 військовослужбовців. Відповідне рішення провінційний комітет з питань порядку та громадської безпеки в Ломбардії прийняв сьогодні вранці. 

За вказівками міністра внутрішніх справ, “114 військових частин Армії безпечних доріг будуть задіяні безпосередньо для контролю за заходами щодо стримування вірусу COVID-19”.

“Сьогодні вранці Президент Республіки подзвонив мені, висловивши ще раз Ломбардії близькість і солідарність всієї країни, – зазначив губернатор регіону Ломбардія Аттіліо Фонтана. – Під час розмови я підтвердив президенту Маттарелла необхідність використовувати армію для підтримки поліцейських сил задля створення більш жорсткої мережі контролю, спрямованої на дотримання правил”.

Вчора також у регіоні Кампанья оголошено про приїзд 100 солдатів для виконання постанов про заборону пересування. Зокрема, у провінції Салерно буде працевлаштовано 60 чоловіків.

На Сардинії президент Християнської Солінаської області оголосив, що просить уряд задіяти солдатів бригади Сассарі.

“Ми просимо уряд уповноважити бригаду Сассарі, справжню гордість усієї Сардинії, яка багато років відзначалася на національному рівні задля гарантування дотримання заходів епідеміологічного стримування CoViD-19 разом з іншими силами, які вже працюють на регіональній території “.

Коментарі