Екологічні проблеми у останній час турбують не тільки активістку Ґрету Тунберґ – зважаючи на стрімку зміну клімату, забруднення атмосфери, морів та зараження ґрунтів, цим питанням опікується все більше людей на планеті. Ось і у Римі нарешті вступив у дію закон, що забороняє рух транспорту, працюючого на дизельному пальному. Поки що подібні обмеження стосуються виключно центральної частини міста – про це в четвер, 16 січня, заявила місцевий мер Вірджинія Раджі. Кардинальне рішення обумовлено турботою про здоров’я городян, а також багаточисельних гостей Риму.

Справа у тому, що всім давно відомий факт – дизельне пальне, м’яко кажучи, не є найбільш екологічним у світі. Саме тому до Італії подібні закони прийняв ряд країн Євроспільноти, зокрема, Німеччина. Наразі багато італійських міст почали масово обмежувати рух таких автомобілів своїми вулицями.

Нагадаємо: два дні тому, 14 січня 2020 року, влада Риму вдалася до тестової заборони – з 4-ї години ранку до 16-ї вечора по історичному центру не мали право переміщуватися транспортні засоби, чиї двигуни використовують паливо класу нижче Євро-6. Мерія пояснила цей крок необхідністю боротьби зі смогом, що на протязі тривалого часу не дає змоги городянам вільно дихати.

Коментарі