На автострадах і навіть в населених пунктах окремих регіонів Італії розгулялися дикі кабани. А разом із ними й косулі. Лісові мешканці сім’ями виходять на автостради островів d’Elba, Sardegna. Минулого тижня серед ночі один із жителів п’ємонтівського Турину зазняв відео із кабаном на одній із вулиць міста. 

Аби відловити диких тварин, що вільно гуляють автострадами, у неділю 10 листопада на кілька годин перекрили 25 км автостради A11 Firenze-Pisa Nord між Prato Ovest та Montecatini Terme. 

Загроза дорожньому руху

Диких тварин наплодилося настільки багато, що вони вже становлять потенційну небезпеку для учасників дорожнього руху. Косуль в Тоскані відловлювали в сітки у присутності професійного персоналу та лікарів ветеринарної медицини, без присутності мисливців. Згодом їх відпустили на волю у гірських районах із забороною полювання. 

Згідно з даними Coldiretti, Національної конфедерації фермерів, найбільшої асоціації допомоги італійському сільському господарству, за дев’ять місяців 2019 року в Італії відбулося десять тисяч дорожньо-транспортних пригод, спричинених дикими тваринами з 13 летальними випадками. Це більше, ніж за увесь минулий рік. 

Кількість серйозних нещасних випадків із загибеллю чи каліцтвом з вини тварин зросла на 81% на провінційних дорогах у період 2010-2018 рр. 

Сардинія: пригода на автостраді Ольбія – Гольфо Аранчі 

10 листопада на острові Сардинія, а саме на дорозі Ольбія – Гольфо Аранчі сталася неприємна пригода з відомим ресторатором Джанмаріо Гізу. Уроджинець Турина проживає на приморському курорті недалеко від Ольбії.

Близько 18.20 вечора, дорогою з Ольбії до свого ресторану у Гольфо Аранчі, чоловік наїхав автом Peugeot 5008 на велику 200-кілограмову свиню – плід схрещення домашньої свині з диким кабаном. Звір втік із вольєрів і, опинившись на автостраді, спричинив ДТП. Із-за темряви водій не зміг уникнути інциденту. 

Після наїзду на тварину, ресторатор зупинився і викликав службу Лісової охорони. 

Тварина була домашньою, не включеною до списку видів, для яких у разі аварії очікується компенсація від регіону Сардинія. Тому пошкоджене авто водій ремонтуватиме власним коштом.  

Це не перший випадок, коли у цій місцевості на узбіччі дороги бачили корів, свиней та кіз. І не тільки. Автостради Сардинії перебігають коти, лисиці та кабани. Проте водіїв про це не попереджає жоден дорожній знак. 

Некерованість популяції дикої природи

За останні тридцять років популяція диких кабанів зросла на понад 400 %. Перенаселення ними італійських лісів перетворилося у величезну проблему для фермерів, дрібної фауни, навколишнього середовища та безпеки громадян. І проблема ця наразі погано вирішувана. 

Confagricoltura (Конфедерація сільського господарства) міста Александрії закликає вийти зі стерильної фази протистояння між мисливським світом та світом довкілля, набувши всієї обізнаності про те, що проблема управління фауною повинна вирішуватися заходами, що передбачають відновлення балансу її присутності на території.

Організація фермерів закликає до обов’язкового моніторингу популяцій копитних у регіональному та загальнодержавному масштабі та проведення надзвичайних заходів щодо виведення, долаючи всі нормативні положення, які їх обмежують. Адже ситуація стає надзвичайною і вимагає співпраці фермерів, мисливців, селекціонерів та служб порядку.

Лука Бронделлі ді Бронделло, президент Конфагрікольтури Александрії зазначає, що необхідно передбачити адекватну компенсацію за прямі та непрямі збитки, завдані дикими тваринами фермерським господарствам, упорядкувати процедури оцінки збитків та подальше своєчасне усунення шкоди.

Коментарі