Серед людей, інфікованих коронавірусом на борту корабля Diamond Princess, є і громадянин Італії. Підтвердження надійшло вранці від цивільної оборони, в якій пояснюється “із тестів на здоров’я, проведених на борту корабля, італійський громадянин демонструє позитивні результати на тест Коронавіру”. У повідомленні також зазначається, що причетні органи влади будуть продовжувати забезпечувати своєчасне повернення всіх італійців на Батьківщину і гарантування всіх необхідних процедур безпеки.

Крім того, за інформацією AbcNews, ще 88 пасажирів круїзного судна, що зупинилися в японському порту Йокогама, продемонстрували позитивні результати випробувань Covid-2019.

Зростання кількості інфікованих на круїзному кораблі Diamond Princess в Японії не дивує епідеміолога П’єрлуіджі Лопалко, професора гігієни в Пізанському університеті.

“Цього можна було очікувати, – зазначає експерт Adnkronos Salute. – На судні ймовірність зараження посилюється завдяки обмеженому простору. Навіть вентиляційні системи могли б сприяти поширенню вірусу. Коротше кажучи, необхідно обезлюднити це судно.

У літаках, – розмірковує Лопалко, – вентиляційні системи оснащені фільтрами, але я не думаю, що це одне і те ж на кораблі такого розміру. Тисячі людей замикаються на місці цілими днями: це як бути у мегакондомініумі, у затриманні або в кімнатах. Або ти весь час залишаєшся закритим, або є ризик заразитися інфекцією”.

За словами міністра охорони здоров’я Японії, операції по висадці пасажирів з судна розпочнуться завтра, 19 лютого, і закінчаться в п’ятницю. Ті, хто виявив у тесті негатив, можуть без проблем залишити корабель. Решту доведеться госпіталізувати для лікування. На борту круїзного судна, яке зупинилося для карантину перед Йокогамою, понад 3700 людей – пасажирів та членів екіпажу з 50 країн. Кількість інфікованих зросла до 542.

Коментарі