У Туріні нещодавно пройшла виставка, присвячена творчості великого Леонардо да Вінчі. Все було, як завжди: люди з задоволенням милувалися неповторними роботами прекрасного художника епохи Відродження та пошепки ділилися враженнями. Але чи дійсно представлені картини можна вважати неповторними? Хай це питання вас не шокує! У рамках заходу організатори провели цікавий перформанс: на виставку запросили диво-робота Amico, що означає – Друг.

Електронного товариша людини розробило інженерне бюро Comau та вперше випустило своє дітище у світ для демонстрації неабияких здібностей. Варто зауважити, що кібернетики створили робота, приурочивши вихід техно-новинки спеціально до відкриття виставки. Таким чином вони воліли віддати данину поваги знаменитому художнику, що стояв біля витоків багатьох інженерних винаходів.

Присутні були у захваті: робот, за допомогою супер-рухливого зап’ястя, почав швидко та вправно малювати. Придивившись до екрану, гості зрозуміли – це ж славнозвісна «Мона Ліза»! Зображення виявилося доволі схожим, але тільки з огляду на силует, адже механічна картина не має душі та неповторної енергетики справжнього таланту.

Цей факт дарує надію, бо якщо штучний інтелект повністю замінить людину у такій тонкій справі, як творчість, то можна вважати, що людство знаходиться на порозі технічної сингулярності. А це, у свою чергу, означає, що скоро людині не залишиться місця на власній планеті.

Між тим робот старанно вивів останні штрихи та з почуттям виконаного обов’язку радісно засвітився різнобарвними вогниками. А відвідувачі аплодували та, мабуть, думали, що «Джоконда» Леонардо, ще довго залишиться істинним шедевром на всі часи!

Коментарі