Офіційна статистика говорить про те, що в Італії коронавірус забрав більшу кількість життів, ніж у Китаї. Неофіційна інформація стверджує, що в розпал епідемії у Китаї, влада країни настільки перелякалася, що у кілька разів занижувала правдиві цифри інфікованих і померлих. Як було насправді знають лише вони. А ми послухаємо, що говорять експерти щодо високої смертності в Італії. 

“Я не відчуваю, що ми в чомусь помилилися чи зробили щось не так. Ми робимо все, що можливо. Очевидно, ми платимо дуже високу ціну життям літнього населення. Такі захворювання, як діабет, гіпертонія або серцево-судинні проблеми, які можна лікувати, у поєднанні з цим вірусом можуть дати невтішний прогноз. Очевидно, між нами та Китаєм існує демографічна відмінність та відмінність у випадках захворюваності”, – прокоментував драматичну ситуацію в Італії Джованні Мага, директор Інституту молекулярної генетики Національної ради досліджень (Cnr-Igm) виданню AGI. Він вказує, що “ще належить ще зачекати, щоб побачити наслідки запобіжних заходів”, але тим часом краще не зменшувати охорону Мілану і ще більше ущільнити кордон на Бергамо та Брешію.

“Сьогодні, – пояснив Мага виданню вчора, 20 березня, – спостерігається зростання нових випадків. І Ломбардія все частіше є регіоном, який рухає епідемію”. Навіть якщо вчорашні дані “могли бути пов’язані з неповними даними, – пояснив він, – сьогоднішні дані свідчать про значне зростання нових інфекцій у провінції Брешія та в провінції Мілан, яка нарахувала понад 600 нових випадків.

Це не повинно нас лякати, – сказав Мага, – у тому сенсі, що зараз ми спостерігаємо хвилю інфекцій, підхоплених два тижні тому, десять днів тому. Тобто перед ізоляцією, введеною 11 березня. Тож цілком ймовірно, що в  найближчі дні ще спостерігатимуться піки в нових випадках. Натомість  наслідки заходів стримування, ймовірно, будуть помітні вже з наступного тижня”.

За його словами, рішуче зростання нових випадків у провінції Мілан із густонаселеним мегаполісом, повинно змусити нас думати. І, насамперед,  необхідно підтримувати більш ніж жорсткий контроль за заходами стримування. Так можна уникнути подальшого загострення і раніше побачити позитивні наслідки вжитих заходів. У даному контексті необхідно ще більше ізолювати провінції Бергамо та Брешія.

Коментарі