В останні тижні, відколи коронавірусна інфекція прийшла в Італію, одним із питань, які люди найчастіше задають самі собі, є питання, чи відступить вірус із весняним потеплінням. 

Існує кілька позицій експертів щодо можливості зникнення коронавірусу з приходом теплого сезону -,весни та літа. Дуже цікавою в цьому плані є точка зору доктора Маттео Бассетті, директора відділення інфекційних хворіб лікарні Сан-Мартино в Генуї.

В інтерв’ю 3BMeteo, він уточнив, що на сьогоднішній день невідомо, чи є коронавірус вірусом холоду чи ні. За його словами, не можна стверджувати, що він зникне з теплом. Для обґрунтування своєї гіпотези він навів приклад коронавірусу, який у 2014 році вразив численних верблюдів на територіях Близького Сходу. На цьому етапі вірус матеріалізував свою дію в кліматі, відмінному від холоду.

Існує й інша точка зору. Так, експерти CDC (Центру контролю та профілактики захворювань) наголошують на тому, що подібні віруси, такі як застуди, як правило, зменшуються з приходом весняних потеплінь. А кілька фахівців, серед яких і професор гігієни Генуезького університету Джанкарло Ікарді, висловилися про можливість закінчення епідемії з приходом літа. 

За словами Ікарді, подальше збільшення кількості випадків захворювання відбудеться в період з березня по квітень. Ще зарано говорити, чи відбудеться зниження зараження з приходом літа. Однак, за словами академіка, відкрите повітря може допомогти утримувати вірус під контролем. Основна причина пов’язана з тим, що при цьому зменшуються велелюдні збори в закритих приміщеннях.

Коментарі