Поки італійські міста активно продають будинки-руїни за один євро, влада Теори розробила безпрограшний план. Мерія готова два роки поспіль оплачувати новим жителям оренду будинку (близько 150 євро на місяць) або презентувати їм п’ять тисяч євро на його покупку, повідомляє CNN travel.

Теора розташована на півдні регіону Кампанія, в провінції Авелліно. На сьогоднішній день там проживає близько півтори тисячі осіб. Мер міста, Стефано Фаріна, скептично ставиться до масового розпродажу старезних будинків за один євро. Він вважає, що покупці не перетворяться на постійних жителів, а будуть лише приїжджати у відремонтоване житло на літо, немов дачники. Тому він пропонує інше рішення.

Потенційним мешканцям влада Теори буде щомісяця оплачувати оренду нового будинку або запропонує невелику суму на його покупку. За умовами договору, покупці зобов’язані прожити в місті мінімум три роки. Також ті, що подають заяву на участь у названому проекті, повинні мати хоча б одну дитину в сім’ї. Діти будуть зараховуватися до місцевої школи і, таким чином, з часом у місто увіллється свіжа, молода хвиля. Також місто пропонує новоспеченим жителям не платити за шкільне харчування і забути про місцеві податки.

Але є один недолік у цій схемі. Оренда будинку у Теорі у середньому коштує 200 євро на місяць, а нове житло, що не потребує ремонту, продається за 30 тисяч євро (у деяких варіантах навіть є меблі). Це означає, що нові громадяни Теори, які погодилися переїхати сюди, будуть або платити по 50 євро в місяць за проживання в орендованому будинку, або куплять його за 25 тисяч євро. За словами мера, ця сума явно менша від тієї, що доведеться вкласти в зруйнований будинок за один євро.

Одним словом, курс на Теору!

Коментарі