Усі, хто дивився благословення Папи Римського “Urbi et Orbi” (“Місту і світові”) за припинення пандемії коронавірусу, запам’ятали самотню фігуру Святого Отця на безлюдній площі святого Петра. У час карантину храми залишаються відчиненими, проте, зважаючи на ряд урядових постанов, моляться в них лише священослужителі. 

Міністерства внутрішніх справ Італії роз’яснило, як, не залежно від регіону, слід поводитися, якщо ви хочете піти помолитися в церкву, одружитися, відвідати поховання чи охрестити дитину.

У цей період ізоляції коронавірусу траплялися химерні та абсурдні випадки, як от в провінції Неаполь, де всю родину разом із парафіяльним священиком затримали за хрещення дитини. За словами місцевих карабінерів, це було заборонене і небезпечне зібрання. Навіть, якщо були присутні лише батьки, дитина, парафіяльний священик, хрещений батько та фотограф.   

Міністерство внутрішніх справ внесло також уточнення щодо церковних шлюбів. Їх дозволено, але за умови, що обряд відбувається “лише в присутності наречених та свідків із дотримання положень щодо відстаней між священнослужителями”.  Жодних святкувань, жодних гостей: ні подружок нареченої, ні друзів. 

Єпископи попросили уточнення щодо богослужіння, оскільки в різних єпархіях сталися маленькі неприємності. Так, міського голову Джуліанова затримали за відвідування церкви, куди він ходив молитися Мадоні та довірити своє місто Непорочному Серцю Марії.

Також внесено роз’яснення як можуть відбуватися обряди Страсного тижня.  Біля вівтаря можна провести відправу з участю диякона, читача, органіста, співака без будь-якої участі парафіян. Проте всі церемонії повинні транслюватися по телебаченню чи в Інтернеті.

 “Хоча Богослужіння не можна безпосередньо віднести до трудових відносин”, в авточертіфікаціоне необхідно внести відмітку в полі “робочі потреби” із зазначенням “дня та часу святкування, а також адреси церкви, де воно відбувається. Залишається нормою дотримання належних відстаней та безпеки.

 Люди, які хочуть ходити до церкви, можуть це робити. Адже “закриття церков не передбачається”, але за умови “обмеження руху від дому” необхідно, щоб рух до церкви відбувався лише за умов, визначених доведеними потребами:  робота чи в інших необхідних ситуаціях”. Іншими словами, ви можете ходити до церкви лише дорогою, яка веде на роботу або до супермаркету чи аптеки.

Коментарі