Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте оголосив, що епідемія коронавируса в країні являє собою найбільш надзвичайну ситуацію за всю післявоєнну історію. До того ж, за припущеннями науковців, піку інфекції ще не досягнуто. Прем’єр уточнив: якщо громадяни залишатимуться вдома і надалі, уникаючи небезпечних контактів, вірус вдасться ефективно стримувати.

«Вчені говорять – ми ще не досягли піку, це найбільш небезпечні тижні, тому необхідна максимальна обережність. Ми не можемо знизити пильність. Це найбільш важливий виклик останніх десятиліть. Для перемоги потрібен відповідальний внесок 60 мільйонів італійців», – пояснив політик.

Розмірковуючи про високий рівень смертності в результаті зараження коронавірусом, глава уряду підкреслив, що для можливого прийняття нових заходів по боротьбі із захворюванням треба почекати результатів, які повинні дати останні рішення влади. «Нові заборони не потрібні, зараз важливо скрупульозно виконувати існуючі», – зазначив Конте.

На його думку, уряд прагне максимально уповільнити поширення інфекції, щоб мати можливість ефективно вирішувати виникаючі проблеми по всій національній території.

«Основні послуги будуть збережені. Супермаркети, аптеки, лікарні продовжують забезпечуватися, тому що існує промислова система, яка працює з почуттям великої відповідальності, щоб країна не зупинилася» – зазначив прем’єр-міністр. Однак Конте визнав, що збитки від коронавірусу для національного бізнесу будуть дуже серйозними, тому країні доведеться займатися відновленням економіки.

«Необхідна європейська координація заходів санітарного та економічного порядку. Настав момент для мужніх рішень, і Італія може додати істотний внесок, як країна, яка першою в Європі зіткнулася з таким широким поширенням вірусу» – резюмував Конте.