Як кажуть у народі – де тонко, там і рветься. Тільки-но урядовці зробили законодавчі кроки до поліпшення ситуації з інфекційною навалою, як проблеми виникли з іншого боку. Хвиля протестів прокотилася тюрмами Італії в зв’язку з рядом обмежень, введених владою через швидке поширення коронавірусу в країні.

За інформацією місцевих ЗМІ, заворушення виникли в 27 пенітенціарних установах, де багато ув’язнених вимагають амністії з нагоди небезпечної епідемії. Як пише міланська газета Corriere della Sera, хвилювання, зокрема, зафіксовані в міланській в’язниці «Сан Вітторе» і римській «Ребіббії», а також в місцях позбавлення волі, розміщених в Салерно, Неаполі, Верчеллі, Алессандрії, Фоджа, Павії та інших італійських містах. У деяких в’язницях ув’язнені на знак протесту не тільки палили матраци і піднімалися на дахи будівель, але також намагалися захопити місцеві медичні установи.

Особливо серйозна ситуація склалася в тюрмі північноіталійського міста Модена, де в неділю спалахнув справжній заколот, а співробітникам охорони довелося придушувати його силою. За інформацією тюремної адміністрації, в результаті загинули шість осіб: троє безпосередньо в Модені і стільки ж людей в пенітенціарних установах Парми, Алессандрії та Верони. Ще 18 осіб, у тому числі три охоронці і шість санітарів, отримали поранення. За фактами загибелі людей ведеться розслідування.

В Італії на даний час зафіксовано 7 375 випадків зараження новим типом вірусу, 622 людини вже одужали, 366 – загинули. До речі, щодо тюремних бунтів: нещодавно у Ірані випустили декілька тисяч в’язнів, щоб запобігти розповсюдженню вірусу у тісних камерах.