Сицилійське містечко Бівона – райський куточок на березі моря, потопаючий у зелені персикових дерев. То чому ж за останні 40 років кількість його населення скоротилася удвічі? Місто віднесено до категорії «вимираючих», бо на протязі вказаного періоду його поступово покидала молодь у пошуках кращого життя та в погоні за звабливими вогнями мегаполісів.

У результаті зараз у Бівоні мешкають в основному люди середнього та похилого віку. Всього жителів біля 3 тисяч восьмисот чоловік. Влада довго думала, як виправити неприпустиму ситуацію, і дійшла висновку, що уникнути зубожіння та запустіння допоможе тільки одне – дешеве житло. Саме тому стартував проект, суттю якого стала можливість придбання будинку у Бівоні всього за 1 євро.

Звичайно, є декілька ключових умов. По-перше, купити житло зможуть тільки італійці або особи, що мають громадянство будь-якої країни Європейського Союзу. По-друге, на банківському рахунку треба накопичити мінімум 2 000 євро, щоб зробити ремонт у вибраному помешканні. Інших перепон не існує, більше того, не обов’язково жити у придбаному будинку – його можна використати у якості кафе, ресторану або готелю.

Бівона знаходиться під надійним захистом святої Розалії тому, ймовірно, ідея влади матиме успіх і місто скоро наповниться гамором нових мешканців, а демографічна ситуація у краю диких лісів, кришталевих озер та мальовничих гір незабаром значно покращиться. Тим більше, що подібна практика показала себе з найкращого боку у общинах Муссомєлі та Каммарата.

Коментарі