Чорна п’ятниця – своєрідне свято масових акцій та знижок, яке започатковано ще у 19-му столітті і традиційно відмічається відразу після американського Дня подяки. У цей час покупцям пропонуються найбільш звабливі та вигідні ціни на товари широкого попиту, як правило, електроніку та техніку.

Але Чорній п’ятниці радіють далеко не всі. Звичайно, у першу чергу до свята розпродажу байдужі люди, які не мають можливості купувати речі навіть зі знижками. Крім цієї категорії громадян, є й такі, що здатні заглянути у недалеке майбутнє та прорахувати невтішні перспективи для екології Землі, викликані загальнопланетарною хворобою неконтрольованого споживання.

Так, 29 листопада борцями за призупинення глобального потепління заявлено про проведення мітингу у Мілані та інших італійських містах. Протестанти вирішили поєднати дві тематики та доповнити гасла закликами припинити масові закупки товарів задля збереження екології та природних багатств Землі. Мітингувальники вийшли на вулиці з плакатами на кшталт Block Friday («Блокуй п’ятницю»). Таким чином протестанти змінили всесвітньовідомий вираз Black Friday, що означає Чорну п’ятницю, на словосполучення, яке закликає блокувати маркетингові виверти та спокуси та не звертати на них уваги.

Хто знає, чи почули їх італійці, але, згідно прогнозам, у масовому розпродажі приймуть участь більше 17 млн громадян Італії (а це майже чверть населення країни). Анкетування показало, що в середньому кожен планує витратити біля 120 євро. Але протестувальники не здаються – вони проведуть велелюдні мітинги у 130 містах Італії.

Коментарі