Сьогодні, 17 січня 2020 року, на італійській авіабазі «Сігонелла», що розташована на острові Сицилія, сталася визначна подія. Про неї повідомив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

Справа у тому, що воєнізований альянс нещодавно відкрив на вказаній базі новітню систему безпілотного наземного спостереження. Перші апарати вже прибули на місце. Повідомляється, що до спектру дії неозброєних безпілотників входить збір та систематизація розвідувальних даних, а також їх рекогностування (аналіз отриманих відомостей безпосередньо членами командування та офіцерським складом).

Йенс Столтенберг обіцяв особисто відвідати Італію для участі в церемонії відкриття системи і дотримав слова. В ході презентації нових безпілотників генсек НАТО звернув особливу увагу на їх технічні характеристики. Він, зокрема, відмітив, що один апарат здатен здійснювати спостереження за територією співвідносною за розмірами з площею Польщі. Система може знаходитися в повітрі більше 30 годин, що дозволяє покрити весь Євроатлантичний регіон, а також території за його межами. Генсек також додав, що альянс очікує надходження ще трьох безпілотників протягом року.

Таким чином, громадяни євроспільноти можуть, нарешті, заспокоїтися щодо власної безпеки – вони під надійною охороою.

Коментарі