На нову безцінну знахідку натрапили італійські археологи, які не припиняють розкопки на території всесвітньо відомого Римського форуму: виявлено підземне приміщення з античним саркофагом. Про це повідомила директор Археологічного парку Колізею Альфонсина Руссо.

Відкриття зроблено вченими в зоні так званої Коміції – місця, де колись проходили народні збори. Віднайти невідоме раніше підземне приміщення вдалося завдяки вивченню документів, які на початку ХХ століття були сформовані видатним італійським археологом і архітектором Джакомо Боні.

Саркофаг знайшли буквально в декількох метрах від знаменитого Lapis Niger («Чорного каменю»). Він являє собою квадратну поверхню з чорного мармуру і вважається єдиним збереженим до наших часів об’єктом Коміції. Судячи з усього, саркофаг довжиною 1,4 метра знаходився поблизу древнього вівтаря. Він виконаний з туфу, який використовувався при будівництві Капітолійського храму в Римі. За оцінками археологів, цей саркофаг відноситься до VI століття до нашої ери. Що це – могила Ромула?

За словами Руссо, в п’ятницю нова знахідка столичних археологів буде продемонстрована представникам преси.

Археологічний парк Колізею, крім самого амфітеатру Флавіїв, включає в себе Римський форум, Палатинский пагорб, палацово-парковий комплекс Domus Aurea («Золотий будинок» Нерона), фонтан Meta Sudans і деякі інші всесвітньо відомі пам’ятки Стародавнього Риму. Рішення про створення парку було прийнято Мінкультури Італії ще в 2017 році. І воно повністю себе виправдало.

У 2018-му Археологічний парк Колізею побачили більше 7,6 мільйона осіб. За останніми даними, він є четвертим за відвідуваністю туристичним об’єктом світу після Лувру, Великої Китайської стіни і Національного музею КНР.

Коментарі