Нещодавно в італійській області Ломбардія виник незвичний історико-політичний конфлікт. Більшість депутатів Ради міста Сало не підтримали пропозицію посмертного виключення Беніто Муссоліні зі списку почесних громадян. Звання було йому присвоєно 23 травня 1924 року, повідомляє телеканал Euronews.

Нагадаємо, Беніто Муссоліні був лідером фашистської партії і головою італійського уряду з 1922 по 1943 рік. Останні роки життя провів у місті Сало, який фактично став столицею Італійської соціальної республіки.

Лише троє членів міської ради підтримали пропозицію, 14 – категорично відмовилися. Таким чином, ініціативу радника групи Salò futura було відхилено. За даними газети Corriere della Sera, це питання порушувалося менше року тому і завершилося тим же результатом.

Глава міської адміністрації Джанпьеро Чіпані висловив загальну думку, що пам’ятати про такого, хай і негативного історичного персонажа, як Беніто Муссоліні, було б правильним, так само, як і про помилки, припущені фашизмом. Але для цього не потрібно стирати вказаного діяча зі скрижалей пам’яті.

Тим часом апеляційний суд Мілану засудив до 10-денного тюремного ув’язнення 11 неофашистів за публічну демонстрацію «римського салюту». Суд прийшов до висновку, що символічний жест посилює небезпеку поширення дискримінаційних ідей.

Голова відділення Національної асоціації італійських партизан в провінції Брешіа підтримав рішення суду. За його словами, в школах більше не вивчають серйозно ні історію, ні суспільствознавство. Тому будь-які профашистські дії, нехай навіть символічні, схвалювати не можна.

Коментарі