Бенедикт XVI, що з 2005-го по 2013 роки обіймав посаду Папи Римського, несподівано відмовився від співавторства книги, що порушує питання ослаблення целібату – обітниці безшлюбності для католицьких священиків. Як повідомляє агентство Reuters, Бенедикт звернувся з проханням прибрати його ім’я з обкладинки нової книги гвінейського кардинала Робера Сари під назвою «З глибин наших сердець», презентація якої повинна відбутися на цьому тижні.

Раніше ЗМІ публікували інформацію про те, яким чином виникла суперечність між нинішнім Папою Франциском I і Бенедиктом навколо питання про целібат. Вважається, що Франциск розділяє більш ліберальні погляди на це питання, в той час як Бенедикт категорично засуджує ідею ослаблення обітниці безшлюбності та притримується ортодоксальних постулатів.

Автор книги стверджує, що текст нинішнього видання не буде змінено, а в майбутніх випусках Бенедикта зазначать не в якості співавтора, а як учасника подій. Нещодавно Робер Сара на своїй сторінці в Twitter прокоментував подію. Він повністю підтвердив факт обізнаності Бенедикта з тим, що подальша робота над цією тематикою прийме в результаті формат книги. Також гвінейський кардинал проінформував вірян, що священники обмінювалися багатьма текстами, щоб внести необхідні корективи.

Коментарі