У декреті від 22 березня 2020 року, підписаним прем’єром Конте, зазначається, що на діяльність іноземних опікунів та бебі-сітер не будуть накладатися жодні обмеження. Оскільки ця діяльність має важливе значення для життя країни.

Однак доглядальники, домашні працівники і бебі-сітер, які працюють “на чорно”, у випадках пересувань в час коронавірусу, ризикують бути покараними.

Із посиленим контролем за тими, хто виходить з дому, довести роботу не “на чорно” буде складніше. Існує ризик отримати штраф і навіть потрапити під арешт.

Для порушників стаття 650 Кримінального кодексу передбачає покарання, що передбачає трьох місячний арешт чи штраф до 206 євро.

Останній урядовий декрет, яким обмежено до мінімуму переміщення всіх працівників, також чітко визначив позиції доглядальниць, домашніх працівників та бебі-сітер.

Так, виходити з помешкання можна лише по причинах, зв’язаних із роботою, але це повинно бути абсолютно очевидним і не достатньо autocertificazione, якщо його неможливо довести.

Ось чому в ситуації домашніх працівників для пересування повинна бути продемонстрована дійсна зайнятість або ж робочий контракт.

Але, якщо оцінки зайнятості в цьому секторі говорять мінімум про 2 мільйони працівників в Італії, то лише 865 тисяч із них працюють офіційно.

Це один із найвищих процентів зайнятості, хоча таке ж явище стосується й інших секторів як агрокультурне господарство, транспорт, ресторанна діяльність.

Загальна цифра становить майже 4 мільйони працівників, які насправді для податкової та держави не існують і в даний час дуже ризикують.

Чому ніколи раніше, так як зараз, не існувало ризику залишитись непоміченим, виходячи з дому?

Згідно з новим декретом, у випадку неправдивих свідчень під час перевірки, передбачено навіть суворіше покарання.

Неправдиве свідчення через autocertificazione передбачає покарання, згідно із  статтями 495 і 493 Кримінального кодексу – ув’язнення до 6 років.

Принцип у тому, що фальшиві свідчення несуть загрозу здоров’ю населення, якщо дана особа повинна знаходитися на карантині. Разом із тим існує небезпека адміністративних покарань за роботу “на чорно”.

Крім того, домашніх працівників виключено із допомоги по безробіттю. 

В особливій урядовій постанові, що передбачає допомогу у розмірі 25 мільярдів євро, названій “Cura Italia”, у статті 22 зазначено, що виключені з переваг всі роботодавці домашньої роботи.

Це може означати масове звільнення домашніх працівників, за винятком colf. Вони повинні повернутися у “Fondo per il reddito di ultima instanza”, у розрахунку однієї максимальної суми видатків у розмірі 300 мільйонів євро. 

Це поширюватиметься на усі перераховані категорії, починаючи з фрілансерів, не захищені через роботу іншим шляхом.