У останні дні увесь світ невпинно говорить про жахливу повінь у Венеції. І це, незважаючи на те, що у даній локації велика вода – зовсім не новина. Але на цей раз стихія розгулялася не на жарт. Губернатор провінції Венето – Лука Дзайа, зрадивши своєму звичайному спокою та витримці, що притаманні політикам подібного рангу, назвав сценарій, по якому розвивається атака повені, «апокаліптичним».
Справа у тому, що стихія знехтувала усіма прогнозами спеціалістів – замість того, щоб зупинитися на відмітці 120 сантиметрів, вода піднялася майже до 190! Підтоплена більша частина міста, пошкоджено історичні пам`ятки, а збитки навіть страшно підраховувати – у приблизних масштабах вони сягають сотень мільйонів євро.
Мер острівного міста – Луїджі Бруньяро, наголошує ще на одному виді збитків, який поки що не піддається підрахункам. З початком катастрофічних змін у гру вступив людський фактор – деякі мешканці терміново покидають свої домівки, побоюючись страшного фіналу. Звичайно, людей важко засуджувати, але влада не виключає, що скоро Венеція з курортного раю може перетворитися на пустку – адже тенденція зменшення населення через занадто часті та потужні повені триває не перший рік.

Коментарі