В італійському молоці виявлено протизапальні засоби, кортизон та антибіотики. Цей результат з’явився в результаті тесту проведеного Life Buoy, який проаналізував 21 торгову марку свіжого молока та UHT, придбаного у супермаркетах та дисконтних магазинах. Знайдені сліди ліків, найчастіше це – дексаметазон (кортизон), нелоксикам (протизапальний) та амоксицилін (антибіотик), у концентрації від 0,022 мкг / кг до 1,80 мкг / кг) більше, ніж удвічі. Серед аналізованих брендів Parmalat, Granarolo, Coop, Conad, Lidl, Esselunga e Carrefour.

“Ці препарати використовуються для лікування маститу у молочних корів, – пояснює Енріко Моріконі, ветеринар і гарант тварин регіону П’ємонте. – Причиною вживання антибіотиків, таких як амоксицилін, є частота, з якою вони заражаються інфекціями молочної залози, наприклад мастит.  Факт, що в молоці були знайдені залишки ліків, є доказом того, що якби препарати використовувались для лікування інших видів інфекцій, вони були б утилізовані нирками та печінкою”. Фахівець уточнює, що з тієї ж причини були використані й два інших препарати.

Директор Salvagente наголошує, що аналіз не бажає штрафувати компанії. Завдання полягає в тому, щоб встановити, чи може примусовий прийом антибіотиків у дуже низьких дозах та у відповідності з межами закону створювати небезпеку.

Перший ризик полягає в тому, що вони можуть полегшити створення стійких до антибіотиків бактерій.

“Постійне споживання малих доз антибіотика разом з їжею визначає селективний тиск на нормальну кишкову бактеріальну флору на користь стійких до антибіотиків бактерій, які стають сильнішими. Ця генетична інформація передається іншим бактеріям, включаючи патогени”, – узагальнює ефективні ризики Руджеро Франкавілла, педіатр, гастроентеролог університету Барі. 

Другий ризик полягає в тому, що ці препарати змінюють мікроби людини.

“У цьому випадку ми не можемо заперечувати ризик, хоча й низький, що навіть незначне зараження, особливо повторно, може мати наслідки для кишкового мікроба. Тобто впливати на зміну різного набору мікроорганізмів, які живуть у нас в кишечнику, на шкірі, у ротовій порожнині і які мають сприятливий вплив – травний, імунний, захисний”, – пояснює Іван Джентіле, доцент кафедри інфекційних хвороб Неапольського університету імені Федеріко II. 

Обраний метод аналізу розроблений Неаполітанським університетом Федеріко II та іспанською Валенсією. Новий підхід, який використано у дослідженні 56 одиниць італійського молока, опублікований у Journal of Dairy Science. Тест Lifebuoy підтвердив результати попереднього дослідження. 

“Ми виявили фармакологічно активні речовини в 49% зразків, в концентраціях від 0,007 до 4,53 мкг / кг. Оскільки молоко рекомендується в харчуванні, немовлята та маленькі діти особливо піддаються дії цих речовин і можуть бути більш вразливими до них. Їхня здатність метаболізувати ці токсичні речовини ще недостатньо розвинена. З цієї причини необхідний постійний моніторинг господарств, щоб забезпечити здоров’я  маленьких споживачів”, – зазначає Альберто Рітєні, професор хімії харчових продуктів на фармацевтичному факультеті Федеріко II, один із авторів методу. 

Коментарі